Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla 25 Kasım 2020 tarihinde, HAK-İŞ Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına, Genel Başkan Vekili Dr. Osman Yıldız, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcıları Eda Güner ve Erdoğan Serdengeçti ile Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkan ve yöneticileri, Kadın Komitesi Başkan ve yöneticileri ile HAK-İŞ üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda Genel Başkan Vekili Dr. Osman Yıldız ve Genel Sekreter Yardımcısı Eda Güner birer konuşma yaptı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla hazırlanan bildiriyi de HAK-İŞ Dış İlişkiler Koordinatörü Merita Yıldız okudu.

HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Dr. Osman Yıldız, devletimiz ve hükümetimizin şiddete karşı çözüm için, hukuki, emniyet ve güvenlik önlemlerini güçlendirdiğine dikkat çekerek, “Bize düşen ise bunları yaparken toplumda pozitif bir bakış açısını da geliştirip, şiddete yol açan unsurları yok etmektir. Bu güzel ülkemizde ‘Kadına Şiddete Hayır’ noktasına düşmemiz bizim için bir zuldür. Biz bir an önce, kadına şiddeti bertaraf edip, kadınların başarı hikayelerini konuşmalıyız” dedi.

Programa sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Kılıçaslan, Yönetim Kurulu Asistanı ve Kadın Komitesi Başkan Yardımcısı Ezgi Demircioğlu katıldı.