Eğitimler Sona Erdi

8 Ekim 2021 tarihinde Konfederasyonumuzun HAK-İŞ’in koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği’nin Erasmus+ programı kapsamında yürütülmekte olan “Genç Kadın Emekçilerin Yaygın Öğrenme Yoluyla Güçlendirilmesi” eğitim projesi  sona erdi.

Programa, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Proje Koordinatörü ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Sekreteri Eda Güner, proje ortaklarından Bulgaristan Taşıma İşçileri Federasyonu (FTTUB), Fransa Adalet, Eşitlik ve Barış Konseyi COJEB, Arnavutluk Emek Hakları Merkezi (CLR-AL) temsilcileri, projenin yerel ortağı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi temsilcileri, akademisyenler, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın temsilcisi genç ve kadınlar ile HAK-İŞ uzmanları katıldı.

Sendikamızın Yönetim Kurulu Asistanı Ezgi Demircioğlu eğitim programını başarıyla tamamladı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, güzel ve başarılı bir projenin daha sonuna geldiklerini belirterek, “Kapanış programlarımız bazen keyifli olurken bazen de hüzünlü oluyor. Keyifli bir projede buluştuk, güzel anlar yaşadık. Başarılı bir projeyi daha tamamlamak, yeni bilgiler, yeni dostlar, yeni işbirlikleri edinmek, yeni hedefler ortaya koymak adına güzel adımlar attık. Bugün yaklaşık 1,5 yıldır değişik ülkelerde bu faaliyetleri sürdüren arkadaşlarımız için ise ayrılık vakti geldi. Bu da projemizin hüzünlü tarafı. İnşallah başka projelerde yine bir arada olacağız” diye konuştu.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak gençlere yönelik yürütülen faaliyetlere değinen Arslan, “Bizim büyük bir sorumluluğumuz var. Gençlerin önünü açmak, onlara inisiyatifler vermek, onların potansiyellerini, enerjilerini hayata geçirecek imkanlar sağlamamız gerekiyor” dedi.

Proje Koordinatörü ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Sekreteri Eda Güner, “Sosyal diyalog ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini yaşıyoruz. Kurumlarımız arasında yeni iş birliklerinin temeli atılmış oldu. Bu toplantımızın adı kapanış toplantısı olsa da bizler yeni ortaklıklarımızın bir başlangıcı olarak kabul ediyoruz” dedi.

Program, katılımcılara sertifika takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.