BAŞKANLAR KURULUNA KATILIM

Sendikal hareketin öncüsü, Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan Konfederasyonumuz HAK-İŞ, 46 yaşında.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 46. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla 22 Ekim 2021 tarihinde ilk olarak HAK-İŞ Başkanlar Kurulu Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığında HAK-İŞ Genel Merkezi’nde toplandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısında, Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Mehmet Şahin, Av. Hüseyin Öz ve Genel Sekreter Eda Güner ile Başkanlar Kurulunu oluşturan HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları katıldı.

Başkanlar Kurulu toplantısına sendikamızın Genel Başkanı Metin ÖZBEN katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e girişinde Genel Başkan Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri ile Afet Komitesi tarafından oluşturulan 20 kişilik lider ekibin yer aldığı HAK Arama ve Kurtarma/Umut Timi karşıladı. Soylu, Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Yönetimi ile özel hazırlanmış platformda HAK Arama ve Kurtarma/Umut Timi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkanlar Kurulu programının açılışında HAK-İŞ’in son bir yıllık faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filmi izlendi.

Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Mahmut Arslan’ın açılış konuşması ile başladı. Arslan’ın konuşmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Başkanlar Kurulu üyelerimize hitap etti. HAK-İŞ’in 46. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Soylu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Genel Başkan Mahmut Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu HAK-İŞ’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, HAK-İŞ’in 46. Kuruluş yıldönümü gündemiyle toplanan Başkanlar Kurulu toplantısına katılımı dolayısıyla teşekkürlerini iletti.  Arslan, Sendikal Hareketin Öncüsü HAK-İŞ’in 46 yaşında olduğunu belirterek, “HAK-İŞ yarım asırlık ulu bir çınara dönüştü” dedi.

Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun yarım asırlık mücadelesine pek çok başarıyı ve zorlukları sığdırdığını hatırlatarak, “HAK-İŞ, Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından bir tanesidir. 21 sendikamız, 81 il başkanlığımız, 250 şube başkanımız ve şube yönetim kurulu üyelerimiz ile Türkiye’nin her yerinde örgütlenmeyi ve her iş kolunda sendikal yapıyı inşa etmeyi başarmış bulunuyoruz. 750 bine yakın üyemizle Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi olan HAK-İŞ, uluslararası alanda da çok önemli görevleri, çok önemli sorumlulukları üstlenmektedir” diye konuştu.

Genel Başkan Mahmut Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonumuzun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu zamanlardan başlayan ikili işbirliği ve dayanışmasının artarak sürdüğünü belirterek, “Sayın bakanımız bizlere ve çalışma hayatına ciddi bir dinamizm katmıştır. Kendileri ile sorunlarımızı müzakere etmek, tartışmak, konuşmak, çözüme kavuşturmak konusunda iyi bir diyalog ve iletişim içerisindeyiz. Sorunlarımızın çözümü konusundaki iradesi, gayreti, çabası bizim hafızalarımızda hep yer etmiştir” şeklinde konuştu.

HAK-İŞ Konfederasyonumuzun 46 yılda büyük mücadeleler ve başarılar elde ettiğini vurgulayan Soylu, “HAK-İŞ Konfederasyonumuzun 46. Yılını kutluyor, nice 46 yıllara diyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. HAK-İŞ konfederasyonumuza, milletimiz adına, çalışma hayatın adına, tüm sorumluluklarımız adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bakan Soylu’yu 46. Kuruluş Yıldönümümüz anısına bir plaket ve HAK Arama ve Kurtarma/Umut Timi kıyafetlerden takdim etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanlar Kurulunu oluşturan Sendikalarımızın Genel Başkanları ile de bir hatıra fotoğrafı çektirdi.