PROJE UYGULAMA EĞİTİMLERİ SONA ERDİ

Seramik İş Kolunda Kullanılan Endüstriyel Makinelerin ve Ekipmanların(İş Ekipmanlarının)
Bakım, Temizlik, Onarım ve Periyodik Kontrol Çalışmaları Esnasındaki Çalışmalarda Kilitleme/Etiketleme(Lockout-Tagout/ LOTO) Güvenlik Prosedürünün Oluşturulması İçin Saha Uygulamaları ve Eğitim Projesi 25-26 Kasım tarihlerinde Kayseri de yapılan uygulamalı eğitimler başarıyla tamamlanmıştır.

Proje eğitimlerimizin ilk aşaması Eylül ayında ikinci aşaması Ekim ayında yapılmış olup  ikişer gün süren eğitim programlarında İSG alanında ve teknik konular üzerinde bilgiler verilmiştir. Aynı zamanda Etiketleme-Kilitleme alanında genel tanımlar, materyallerin tanıtımı, materyallerdeki renklerin anlamları, kullanım amaçları anlatılmıştır. Kilitleme- Etiketleme nedir? Ne işe yarar? Süreçleri nelerdir? vb. konuların üzerinde durularak ve görsellerden faydalanılarak eğitimler gerçekleştirilmiştir.

Üçüncü aşaması saha da uygulamalı olarak yapılmıştır. Fabrikanın belirli yerlerinde kullanılmaya başlanan Etiketleme- Kilitleme (loto), uygulama alanlarında uzmanlar tarafından tek tek gösterilmiştir. Alınan malzemelerin kullanma aşamaları anlatılmış olup eğitimi alan işçilere sırayla uygulatılmıştır.

Projemizin bütün süreçlerinde emeği geçen; Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Kılıçaslan’a, Sendikamızın Yönetim Kurulu Asistanı Ezgi Demircioğlu’na,  Eğitimleri veren uzman arkadaşlara; İSG Uzmanı Gül Güren’e, İSG Uzmanı Serdar Özalp’e, Yardımcı İşletmeler Yöneticisi- Makine Mühendisi Şükrü Bıçaker’e, Elektrik- Elektronik Mühendisi Fatma Tuz’a, Elektrik- Elektronik Mühendisi Abdullah Karakaya’ya, Makine Mühendisi Mehmet Aydoğan’a ve tüm katkı sağlayanlara teşekkür ederiz.