Hak-İş Kadın Komitesi Öz İplik İş’te Toplandı

HAK-İŞ Kadın Komitesi toplantısı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkan Yardımcısı ve Öz İplik İş Sendikası kadın komitesi başkanı Fulya Pınar Özcan’ın Başkanlığında Öz İplik İş’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

3 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen toplantıya, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Merkez Kadın Komitesi Başkanları ve yardımcıları ile HAK-İŞ Kadın Komite Sorumlusu Sevgi Yağmur Açıkalın, Öz İplik İş Kadın Komitesi Başkan Yardımcıları Arife Akay ile Aleyna Avcı katıldı.

Sendikamızın Kadın Komite Başkan Yardımcısı Ezgi Demircioğlu katıldı.

Toplantının açılışında Genel Başkan Rafi AY bir konuşma yaparak katılımcıların yeni yıllarını kutladı ve 2022 yılının tüm insanlığa başarı, sağlık ve hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Rafi AY, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in ve bağlı sendikaların olduğu gibi Öz İplik İş’in de oldukça aktif bir kadın komitesinin olduğunu belirttiği konuşmasında şu açıklamalarda bulundu: “İçinde bulunduğumuz sektörün yüzde 60’ı, üyelerimizin ise yüzde 35’inden fazlası kadın çalışanlardan oluşmaktadır. Kadın konusuna duyarsız kalmamız mümkün değil. Kadın çalışmalarımız sadece kadın komitemizle sınırlı değil, temsilcilerimiz ve karar mekanizmalarımızda da kadınlar yer almaktadır.  Kadın komitesi toplantısı vesilesiyle sizleri genel merkezimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz.”

Toplantıda, 2022 yılında sendika kadın komitesi faaliyet planlarının hazırlanması ile  8 Mart Dünya Kadınlar Günü hazırlık çalışmaları görüşüldü.