HAK-İŞ ve TYB, “EMEK VE İŞ AHLAKI” KİTABINI TANITTI

HAK-İŞ Konfederasyonu ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 25 Aralık 2021 tarihinde Mehmet Âkif Ersoy’un aziz hatırasına ithafen “İş Ahlâkı, Çalışma Hayatı ve Safahat” temasıyla gerçekleştirilen 5. Ahlâk Şûrası’nın ardından hazırlanan “Emek ve İş Ahlakı” isimli kitabın tanıtımı 8 Haziran 2022 tarihinde HAK-İŞ Konfederasyonumuz Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Av. Hüseyin Öz, Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Musa Kazım Arıcan, Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler ve basın mensupları katıldı.

Sendikamızın Genel Başkanı Metin Özben ve Genel Başkan Yardımcılarından Mehmet Akif Karadeniz ve Halil Okay katıldı.

İki gün süren, 7 farklı oturumun gerçekleştirildiği 5. Ahlâk Şûrası’nın merhum İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Âkif Ersoy’a ithafen gerçekleştirildiğini hatırlatan Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun Türkiye Yazarlar Birliği ile ortak olarak hazırladığı kitabı yayınlamaktan büyük onur duyduklarını ifade etti.

Arslan, yayınlanan kitabın araştırmacılara, öğrencilere, akademisyenlere kaynak bir kitap olacağının altını çizerek, kitabın yayınlanmasında ve hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.