Başkan Metin ÖZBEN HAK-İŞ Konfederasyonu Uluslararası 11. Kısa Film Yarışmasına katıldı.


Başkan Metin ÖZBEN HAK-İŞ Konfederasyonu Uluslararası 11. Kısa Film Yarışmasına katıldı.

Başkan Metin ÖZBEN ve Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Akif KARADENİZ HAK-İŞ Konfederasyonu Uluslararası 11. Kısa Film Yarışmasına katıldı. Başkanımız Metin ÖZBEN törende dereceye girenlere ödül takdim etti.

Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ'in Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da katkılarıyla uluslararası alanda gerçekleştirdiği, HAK-İŞ 11. Uluslararası Kısa Film Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. 

Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak büyük bir hayalleri olduklarından bahsederek, “İnşallah zamanımız ve imkanımız olursa bir hayalimiz var. Uzun metrajlı bir film çekmek istiyoruz. HAK-İŞ’in bunu başarabilecek kapasitesi ve imkanları olduğunu düşünüyorum. Bunu gerçekleştirmek için başka çalışmalara da ihtiyacımız var. Umarım önümüzdeki günlerde sinemacı dostlarımız ve yapımcılarımızla birlikte çalışarak bunu gerçekleştirme imkanımız olur” şeklinde konuştu.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Yavuzkanat yaptığı konuşmada, “Emeğin kutsallığından hareketle düzenlenen, emeğin ve emekçinin yaşadığı sorunları sinema aracılığıyla yansıtmaya çalışan bu etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu güzel yarışma için Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK-İŞ Kültür-Sanat Komitesi Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı, 11 yıldır daha iyiye ve daha güzele ulaşmak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalıştıklarını belirterek, hem ulusal hem de uluslararası alanda marka olmanın onurunu yaşadıklarını ifade etti. Odabaşı, “Bugüne kadar dünyanın dört bir yanından 30 bini aşkın film ve yüzbinlerce sinema emekçisiyle temas kurmanın, ülkemizin ve konfederasyonumuz HAK-İŞ’in adını sanat camiasına duyurmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Yarışma kapsamında bu yıl ulusal ve uluslararası alanda iki kategoride 11 dalda toplam 100 bin TL’ye yakın ödül verilirken, birinci olan filme 15.000 TL, ikinci olan film 7.500 TL, üçüncü olan film 4 bin TL, ayrıca Necati Çelik Özel Ödülü için 4 bin TL, Sendikacı gözünden ve diğer dallarda ise 2.000 TL ödül ve özel tasarlanan ‘Ödül Plaketi’ takdim edildi.

Program ödül töreninin ardından yönetmen, oyuncu ve yarışmaya katılan yarışmacılar ile toplu fotoğraf çekimi ile son buldu

 

Son Haberler

Etiketler